СКЛАД ТЕПЛООБМІННОГО АПАРАТУ PDF 

Розбірний теплообмінний апарат (РТА) являє собою дві сталеві плити, нерухому (1) і рухому (2), між якими, за допомогою стяжних болтів (5), закріплюється поверхня теплообміну (ПТО) (7).

ПТО складається з ряду гофрованих пластин з прокладками, встановленими в канавках (пазах) уздовж краю кожної пластини. Так як кожна друга пластина повернута на 180° та пластини стиснуті в рамі під час складання, то блок пластин разом з рамою утворює РТА з високоефективними каналами для теплопередачі між кожною сусідньою пластиною.
Пластина ТА виготовляється без стиків і зварювання. Стандартні матеріали, що використовуються для пластин РТА: корозійно-стійка сталь AISI 304, AISI 316, титан і 254 SMO. На замовлення для пластин застосовують Hustelloy ®, Incoloy ®, інші нікелеві сплави і стабілізований паладієм титан.
Для установки РТА у великих моделей є спеціальна підтримуюча стійка (8) і напрямні для рухомої плити (3, 6). Приєднання до РТА можуть бути різьбові або фланцеві на шпильках (4). Конструкція апарата дозволяє легко проводити його розбирання для проведення інспекцій і очищення.
Гумові прокладки, так само, як і пластини, виготовляють з різних матеріалів, щоб більшою мірою задовольняти вимоги замовників і мати можливість обробляти різні середовища з різним ступенем агресивності, температури і хімічного складу. Найбільш часто застосовується нітрит (NBR-еластомірні сополімер бутадієну й акрилонітрила, нітрільний каучук), EPDM і флуорокаучук (FPM), але в деяких випадках використовуються і інші види.
Подвійні ущільнення навколо отворів запобігають протікання між середовищами. При порушенні ущільнення витік робочого середовища може відбутися тільки назовні.