ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ПРЕЦИЗІЙНИЙ КОНДИЦІОНЕР ВІД ПОБУТОВОГО

Прецизійні кондиціонери мають високий (0,95) коефіцієнт теплової ефективностіВисока теплова ефективність - низькі експлуатаційні витрати
Прецизійні кондиціонери мають високий (0,95) коефіцієнт теплової ефективності. Тобто менше 5% холодопродуктивності кондиціонера використовується для пасивного охолодження (осушення повітря) і 95% для явного охолодження (зменшення температури повітря).
Побутові кондиціонери мають низький коефіцієнт теплової ефективності.

Тобто в процесі охолодження повітря відбувається надмірне його осушення, яке негативно позначається на функціонуванні технологічного обладнання (виникнення розрядів статичної електрики).

 

Фільтри та ступінь очищення повітря

Прецизійні кондиціонери забезпечені вбудованими повітряним фільтрам класу не нижче EU4, що забезпечують ефективну очистку повітря і контроль запиленості приміщень, що відповідає вимогам замовника.
Побутові кондиціонери мають вбудований повітряний фільтр з меншою фільтруючою площею, клас фільтра EU2.

Необхідний і рівномірний розподіл повітря

Прецизійні кондиціонери мають витрата повітря 300 м3 / ч на кВт. Обробляють в 3-15 разів більший об'єм повітря, ніж побутовий кондиціонер, що дозволяє ефективно компенсувати теплонадлишки в приміщенні. Забезпечують рівномірний розподіл повітря навіть у віддалених частинах приміщення, перешкоджають утворенню «гарячих точок». Побутові кондиціонери мають витрати повітря 100 м3 / ч на кВт. Обробляється менший об'єм повітря. Повітря обробляється тільки поблизу внутрішнього випарного блоку, а не в усьому об'ємі приміщення. Тобто не відбувається повноцінного обдуву та зняття теплових навантажень від устаткування.

Точна підтримка заданої температури повітря

Прецизійні кондиціонери спеціально розроблені для точної підтримки температури з мінімальним відхиленням від заданої величини (± 1 ° С), що дуже важливо для забезпечення безперебійної роботи технологічного обладнання.
Побутові кондиціонери призначені для підтримки комфортної температури в приміщенні і припускають більші відхилення від заданої температури (не менше ± 5 ° С).

Прецизійні кондиціонери спеціально розроблені для точної підтримки температури

Точне підтримка заданої вологості повітря

Прецизійні кондиціонери забезпечують точну підтримку відносної вологості в межах ± 5% від заданих параметрів. Знижена відносна вологість призводить до утворення розрядів статичної електрики, що в свою чергу, викликає збої в передачі інформації, або пошкодження компонентів обладнання. Підвищена відносна вологість призводить до утворення конденсату на електронних платах.
Побутові кондиціонери не призначені для підтримки необхідного рівня відносної вологості. У процесі роботи побутового кондиціонера відбувається неконтрольоване осушення повітря. При монтажі додаткового зволожувача побутовий кондиціонер осушує вже зволожене повітря та витрачає додаткову холодопродуктивність.

Надійне функціонування 365 днів у році

Прецизійні кондиціонери призначені для цілодобової і цілорічної експлуатації з точки зору ресурсів і температури зовнішнього повітря навіть у найсуворіших кліматичних умовах (температура зовнішнього повітря від +50 ° С до -60 ° С). Мають тривалий розрахунковий ресурс роботи.
Побутові кондиціонери призначені для сезонної роботи кожен день (з 9.00 до 18.00 годин), але не більше ніж з березня по жовтень, тому що перестають функціонувати при зовнішній температурі 0 ° С. Застосування саморобного низькотемпературного комплекту знижує ресурс компресора і всієї системи.

Система управління

Прецизійні кондиціонери забезпечені системою перезапуску, що забезпечує надійну і безперебійну роботу в заданому режимі при пропажі напруги. Забезпечують детальну настройку параметрів і постійний контроль за роботою і станом пристроїв. Підтримують функцію резервування, що гарантує стійку і довгострокову роботу системи. Підключаються до системи BMS і об'єднуються в загальну систему контролю та управління.
Побутові системи не мають спеціальних систем управління.

Економія експлуатаційних витрат

На відміну від побутових кондиціонерів прецизійні кондиціонери розраховані на тривалий термін експлуатації і забезпечують значну економію експлуатаційних витрат.

Термін служби

Середній термін служби прецизійного кондиціонера при роботі 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів у році, в сумі 8760 годин на рік - не менше 15 років / кожен модуль.
Середній термін служби побутового кондиціонера в технологічному приміщенні становить 1-3 роки.

Несправності

Середній інтервал виникнення несправностей прецизійного кондиціонера 1 раз на 4 роки.
Середній інтервал виникнення несправностей комфортного кондиціонера мінімум 1 раз на рік.

Функція природного охолодження

У прецизійних кондиціонерах функція природного охолодження активується при температурі зовнішнього повітря нижчій, ніж температура в приміщенні. Холодне зовнішнє повітря подається безпосередньо в обслуговуване приміщення, при відключених вентиляторі конденсатора і компресорі. Функція природного охолодження дозволяє значно скоротити експлуатаційні витрати.
При відсутності функції природного охолодження річні витрати на електроенергію для побутового кондиціонера в 4-8 разів більші ніж для прецизійного, а ефективність у 8 разів менша.

Економія витрат на обслуговування

Конструктивні переваги прецизійного кондиціонера: велика поверхня фільтрів, які не вимагають частої заміни і висока зносостійкість комплектуючих, дозволяють значно скоротити витрати на обслуговування та запасні частини.
Швидка вироблення ресурсу при роботі в тяжких умовах, як правило, приводить до необхідності заміни кондиціонера цілком.

Можливі збитки і ризик

Прецизійні кондиціонери забезпечують безперебійну роботу технологічного устаткування. Контейнерний прецизійний кондиціонер має функцію вентиляції в аварійному режимі (при аварії основного живлення) (48В), тобто небезпека перевищення допустимої температури зведена до мінімуму.
При перебоях з живленням існує небезпека зростання температури до рівня, при якому технологічне обладнання перестає працювати. Внаслідок відсутності функції вентиляції в аварійному режимі (48В) небезпека перевищення допустимої температури зростає в 5 разів. Можливі збитки внаслідок зупинки технологічного обладнання в 25 разів вищі, ніж при застосуванні прецизійних кондиціонерів.