ПЛІВКОВІ ВИПАРНИКИ FIC ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ЛЬОДЯНОЇ ВОДИ
Потреба у воді з низькою температурою - велика необхідність у харчовій промисловості, особливо це актуально для молочної промисловості (виробництво сирів, морозива, йогуртів), для виробництва хліба та кондитерських виробів, для ліній охолоджених закусок і багато іншого.
Насправді для такого роду продуктів тим краще, чим нижче температура навколишнього середовища, тим кращою буде якість продуктів і тим довше буде їх термін придатності і час зберігання. Для таких випадків краще за все буде підходити вода з температурою трохи вищою температури замерзання.

Досягнення такого рівня температури (0.5/1oC) звичайно, не є великою проблемою, але може стати важким завданням, коли виробництво розміщене в обмеженому, невеликому просторі. Так само існує велика небезпека виходу з ладу обладнання (пластинчастих теплообмінників і кожухотрубних випарників) через намерзання на робочих поверхнях шару льоду, що в свою чергу призводить до зупинки всього виробництва, простоїв і додаткових непередбачених фінансових витрат. Іноді такі діапазони температур досягаються із застосуванням проміжного холодоносія (розчин гліколю) але в цьому випадку існує серйозний ризик забруднення продукту в разі витоку холодоносія з контуру.

Єдиний спосіб, який дає повну гарантію від забруднення продукту це використання охолодженої - «крижаної» - води на виробництві.

Таке обладнання, як Плівковий випарник, розроблений компанією FIC завдяки багаторічному досвіду та інноваційним сучасним технологіям у сфері теплообмінного обладнання, може з великим успіхом застосовуватися в харчовій промисловості.

Технічні характеристики плівкового випарника FIC

Плівкові випарники FIC представлені в декількох різних типах, так що замовник має широкий діапазон вибору обладнання, яке б максимально відповідало його вимогам. Бак для збору води може бути виключений з комплекту обладнання, що постачається у випадках, коли Плівковий випарник буде працювати безпосередньо в замкнутій виробничій системі (тобто льодвода безпосередньо подається на споживачі без акумуляції в баці).

Характеристики плівкових випарників представлені у таблиці нижче.
Плівкові випарники FIC сертифіковані відповідно до Європейської директиви PED; сучасне виробництво відповідає світовим стандартам, гарантом високої якості продукції є сертифікація виробництва за стандартами ISO 9001:2000.

(1) Продуктивність розраховується при температурі подачі води від 1 °С і середньої температури кипіння холодоагенту -5 °С.
P.S.
Для умов і значень, які не відображені в таблиці, будь ласка, зверніться до компанії Комфортхолод.

1 - Усмоктувальна лінія фреону
2 - Подача фреону
3 - Перелив
4 - Подача води

Плівковий випарник FIC

Основною складовою плівкового випарника FIC є батарея випарних пластин Trapcold ® на які здійснюється безперервний потік води (вода розподіляється спеціальним шаром по випарної платині, товщина водяної плівки становить кілька мм. При постійній витраті останньої). У пластинах знаходиться охолоджуюче середовище (це може бути фреон, аміак, гліколь). Надзвичайно важливо, щоб вода покривала всю поверхню пластин: якщо ця умова не виконуяється, вода не буде належним чином охолоджуватися, тим самим не буде виконуватися баланс роботи випарника в пластині. Для здійснення рівномірного розподілу води по поверхні пластини, Плівковий випарник FIC у верхній частині має спеціальний пристрій, який регулює стік води по пластині. Після цього охолоджена вода потрапляє в спеціальну ємність-приймач, звідки вона може подаватися на споживачів.

Плівковий випарник FIC повністю виготовлений з неіржавіючої сталі AISI 304 або AISI 316L

Технологія виробництва плівкових випарників FIC здійснюється таким чином, щоб надати замовнику як максимальну гарантію на охолоджуючу дію, так і здатність відповідати високим вимогам гігієнічних стандартів. Останній пункт є особливо важливим, так як застосування плівкових випарників FIC пов'язане головним чином з харчовою промисловістю. Як наслідок, Плівковий випарник має спеціальну конструкцію, яка дозволяє здійснювати доступ до випарної панелі Trapcold ® з усіх чотирьох сторін плівкового випарника, що в свою чергу забезпечує обслуговуючому персоналу максимальний доступ для здійснення промивання всіх складових даного обладнання.

Охолоджуюча потужність в стандартному варіанті плівкового випарника FIC може досягати 420 кВт з можливістю  подальшого підвищення холодопродуктивності. Пластини Trapcold ® можуть бути розроблені як для випадку накопичення охолодженої води, так і для випадку роботи безпосередньо на споживача.